Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ VIII gimnastiada 2014 m. kovo 29 – ąją triumfavo šiais metais kultūros sostine tapusiame Panevėžyje. Ir nors tądien mieste netrūko renginių, o ir geriausių teatralų apdovanojimo „Auksiniais scenos kryžiais“ ceremonija Teatro dienos proga šiais metais buvo perkelta į J.Miltinio teatrą, Panevėžio kultūros ir sporto centras vos talpino gimnastiados dalyvius ir ovacijų jiems netausojančius žiūrovus.


Tik gaila, kad mieste vykstantis ne tik regionui, bet ir visai Lietuvai svarbus projektas nesulaukė dėmesio iš savivaldybės pusės. Bet tai neturėjo įtakos nei gimnastiados dalyvių dvasiai, nei jų pasirodymams.

Žinoma, apmaudžiausia dėl to buvo Panevėžio šokių studijos „Tavo fortūna“ vadovei Ingai Slivkienei, perėmusiai estafetę iš Alytaus (kur 2012 – aisias vyko Lietuvos VII gimnastiada) ir sutikusiai savo gimtajame mieste padėti surengti tokią pat gražią ir džiaugsmingą muzikos ir judesio šventę. Juk net pusė jos dalyvių buvo panevėžiečiai.


Pirmiausia, tai puikiai pasirodžiusieji jos studijos 5 – 6 metukų vaikučiai, atlikę kompoziciją „Varliukai“, bei šiek tiek vyresnėlesni jaunieji šokėjai, pasivadinę „Pimpačkiukais“ ir „Moksliukais“, bei stilingos ir pašėlusios merginos, siautusios „Ofise“. Po netrukus išvysto taip pat panevėžiečių EnerGym šokių studijos šokio „James Bond merginos“ (vad. Rasa Morozovaitė), bei „Šokių oazės“(vad. Indrė Malinauskaitė) vaikučių pasirodymo „Drugeliai“, „Mano svajonių džinė“, „Laikas“, tapo aišku, jog gimnastiados siekis parengti kuo daugiau įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo su įvairiapusiška programa yra puikiai įgyvendintas. Tai patvirtino ir kitų grupių pasirodymai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Joniškio, Kėdainių, Šilutės.


Dėsninga, jog šokių kompozicijos ne tik atspindi veržlią ir beatodairišką laikmečio dvasią su atitinkama stilistika, bet ir organiškai tapatinasi su amžinomis vertybėmis – niekuo nepakeičiamu vaikystės tyrumu, džiaugiantis savimi, vieni kitais ir supančia gamta. Apie tai pirmiausia kalbėjo jau patys šokių pavadinimai. Siautulinguosius: Kauno „Laisvės“ „Mix“( vad. Neringa Kalpokaitė), panevėžiečių „Latino Mix“ (vad. Irina Šlimienė), Kėdainių jaunimo ir suaugusių mokyklos šokėjų „Rijo - Mix“(vad. Jolita Gvergždienė“, šiauliečių „Saulės“ „Išlaisvink mane“(vad. Irena Dunauskienė), „LSU-Chillidance“ „Let me think“(vad. Milda Klevinskaitė), bei Vilniaus „Auto Vip“ „3D“(vad.Rima Česevičienė), „Keliaukime kartu“, „Don't ever let go“( Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos šokių kolektyvo „Šėlsmas“,vad. Rasa Kazimieraitienė), keitė Vilniaus Simono Stanevičiaus vid. mokyklos kolektyvo „Vipiukai“ atlikti jaudinantys ir romantiški šokiai „Boružėlė“, „Tuk širdelė“ (vad. Rima Česevičienė). Originalumu nustebino Joniškio žemės ūkio mokyklos šokių grupė „Mes“(vad. Lina Budrienė), kompozicijoje „Virė, virė košę“ šauniai panaudojusi tokius neįprastus įrankius kaip...samčiai! Pasigėrėjimą keliantys aukšto meninio lygio gimnastikos, akrobatikos, įvairių šokio rūšių deriniai su jau įprasta atributika: kutais, kamuoliais, kaspinais, lankais, šįkart buvo papildyti ir netikėtais įrankiais (saulutėmis, žaislais). Tai labai žaismingai paįvairino programą. Apie tai bylojo ir audringa žiūrovų reakcija.


Vilniaus aerobinės gimnastikos grupė (vad.Virginja Juodviršė) be įprasto akiai jai būdingo pasirodymo „Aerobinės gimnastikos šou“, šįkart žiūrovus pamalonino gimnastiados atidarymui parengta tautiniais motyvais alsuojančia kompozicija „Kepurinė + Hagerių polka + Lietuva“.


Puikiai į Lietuvos VIII gimnastiados programą įsiliejo šių metų „Sportas visiems“ festivaliui Palangoje ruošiamas masinis pratimas (choreografija Algės Daunoravičienės), atliktas joniškiečių „Šėlsmo“ ir miesto sporto centro aerobikos grupės moterų, bei kauniečių „Laisvės“. Iš bendro konteksto neišsiskyrė ir Šilutės „Atėnė“(vad. Inga Mikutytė, Jūratė Gricevičienė), Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos šokių grupė „A/G“, bei šokių studija „Altima“(vad. Ilona Medelinskienė), o taip pat ir Panevėžio „Fiva“(vad.Ugnė Zanevičiūtė – Audejeva), bei Joniškio sporto centro mažosios šokėjos (vad.Vilija Ananikovienė), pademonstravusios puikų pasirengimą gimnastiadai.


Renginį vainikavo LASV, LGF ir LAGV apdovanojimai ir padėkos kolektyvų vadovams, bei vieno iš pagrindinių šventės rėmėjų Hummel asmeninės dovanos. Taip pat buvo apdovanoti Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ 2013 – ųjų metų klubų darbo apžiūros konkurso prizininkai. Jais tapo Ingos Slivkienės vadovaujama Panevėžio šokių studija „Tavo fortūna“(I vieta), Irenos Dunauskienės Šiaulių profesinio rengimo centro šokių grupė„X“(IIvieta), bei Linos Budrienės Joniškio sporto klubas „Avantiūra+“(IIIvieta).


Per 600 gimnastiados dalyvių jungiantis renginys pademontravo ne tik masiškumą, bet ir profesinį meistriškumą, tuo nudžiuginęs ir šventės organizatorius, ir žiūrovus.


Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ prezidentė Irena Plioplienė visų vardu dėkojo pagrindiniam rėmėjui – LKKSD rėmimo fondui, bei Lietuvos asociacijai „Sportas visiems“ ir Lietuvos gimnastikos federacijai už galimybę ir pastangas kas du metai surengti tokio lygio gimnastiadas.

 

Danutė Junevičienė inf. ir iliustr.
 

NUORODOS

 

 

 

 

 

                                                                                                          

                                                                                                                                               www.antidopingas.lt   

                                                                                                                                                        www.bedopingo.lt