Moterų sportinė gimnastika

APIE

Moterų sportinė gimnastika - sporto šaka, kurioje sportininkės savo techniką, lankstumą, eleganciją, koordinaciją, akrobatikos elementus demonstruoja atlikdamos laisvuosius pratimus, atraminį šuolį ir pratimus ant buomo bei įvairiaaukščių lygiagrečių.

https://www.gymnastics.sport/site/pages/disciplines/pres-wag.php

TAISYKLĖS

Rungtys: atraminio šuolio, įvairiaaukščių lygiagrečių, buomo, laisvųjų pratimų, daugiakovės, komandinės. Visi gimnastės atliekami elementai (pratimai) skirstomi į grupes pagal sudėtingumą. Pasirodymo tam tikroje rungtyje sudėtingumas – tai aštuonių sudėtingiausių elementų, jų junginių ir specialių reikalavimų suma. Teisėjai vertina balais, fiksuodami pratimų sudėtingumą (įvertinimas ,,D“) ir atlikimą (įvertinimas ,,E”). Sudėjus ,,D” ir ,,E” įvertinimus gaunama galutinė balų suma.
Daugiakovės laimėtoja (absoliuti čempionė) nustatoma pagal surinktą didžiausią balų sumą – sudedami balai už pasirodymus atskirų prietaisų rungtyse. Atskirų rungčių laimėtoja – gimnastė, gavusi geriausią įvertinimą (balais) už pasirodymą toje rungtyje.
Pasaulio ir Europos čempionatuose kvalifikacinėse varžybose sportininkės varžosi dėl patekimo į finalus. 24 gimnastės daugiakovės finale kovoja dėl čempionės vardo. Į atskirų prietaisų finalus patenka ir dėl čempionės titulo varžosi po 8 geriausiai tos rungties kvalifikacijoje pasirodžiusias gimnastes. Komandinių varžybų finale – 8 komandos, surinkusios daugiausia balų.

Daugiau: WAG CoP 2017-2020 (valid through 31 Dec. 2021)
https://www.gymnastics.sport/publicdir/rules/files/en_WAG%20CoP%202017-2020.pdf
WAG CoP 2022-2024
https://www.gymnastics.sport/publicdir/rules/files/en_WAG%20CoP%202022-2024.pdf

KALENDORIUS

2024 kalendorius WAG .pdf

RINKTINĖS

2023 m. Lietuvos moterų sportinės gimnastikos rinktinės .pdf
2024 m. Lietuvos moterų sportinės gimnastikos rinktinės.pdf

AMŽIAUS GRUPĖS

2023 m. moterų sportinė gimnastika amžiaus grupės.pdf
2024 m. moterų sportinė gimnastika amžiaus grupės.pdf