Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos apie Dalią Kutkaitę skleidimo

2022-08-29 viename naujienų portale buvo pateiktas straipsnis „Lietuvos gimnastikos žvaigždei Daliai Kutkaitei – kaltinimų lavina: nuo būrėjoms vežamų vaikų nuotraukų iki parduodamų vietų“, kuriame tendencingai pateikiamos citatos apie Lietuvos gimnastikos federacijos viceprezidentę ir Meninės gimnastikos komiteto pirmininkę, legendinę Lietuvos meninės gimnastikos atstovę Dalią Kutkaitę.

Lietuvos gimnastikos federacija savo, Lietuvos meninės gimnastikos trenerių ir sportininkių, jų tėvų vardu reiškia savo visišką palaikymą ir paramą Daliai Kutkaitei ir yra nusivylusi neatsakingu ir neprofesionaliu naujienų portalo elgesiu skleidžiant tikrovės neatitinkančią, melagingą ir netgi šmeižikišką informaciją apie žmogų, kuris daugelį metų buvo, yra ir, tikime, ilgus metus bus pavyzdžiu esamoms ir būsimoms gimnasčių kartoms. Lietuvos gimnastikos federacija pabrėžia, jog, nors minėtame straipsnyje yra tiesiogiai liečiami federacijos kompetencijai priskiriami klausimai (nacionalinių meninės gimnastikos čempionatų vykdymas, atranka į Europos ir pasaulio čempionatus ir pan.), į federaciją dėl komentarų šiais klausimais kreiptasi nebuvo, todėl Lietuvos gimnastikos federacija jaučia pareigą savo poziciją pateikti viešai.

Asmenys, cituojami aukščiau nurodytame straipsnyje, Lietuvos gimnastikos federacijai yra žinomi, kadangi tokius pat absurdiškus ir niekuo nepagrįstus kaltinimus ir net reikalavimus yra ne kartą išsakę ir federacijai, tačiau nei vienas jų nurodytas „faktas“ niekada nebuvo patvirtintas įrodymais. Kaip ir aukščiau nurodytame straipsnyje, žadėję pateikti „gausius ir nenuginčijamus“ įrodymus, neva patvirtinančius Dalios Kutkaitės atžvilgiu jų metamus kaltinimus, to iki šiol taip ir nepadarė nė vieno mestų kaltinimų atžvilgiu. Analogiški kaltinimai buvo išsiųsti ir visai eilei nieko bendro su metamais kaltinimais ar jų tyrimu neturinčioms institucijoms ir asmenims, taip pat be jokių įrodymų. Todėl toks šių asmenų elgesys negali būti vertinamas kitaip, kaip tik sąmoningas ir tikslingas siekis sumenkinti, apšmeižti ir pažeminti visuomenėje žinomą ir gerbiamą asmenį. Toks elgesys yra ypatingai neatsakingas, kadangi, kaltinant visame pasaulyje gerbiamą ir vertinamą, garsiausią Lietuvos meninės gimnastikos atstovę tokiu būdu nepagrįsti kaltinimai metami visos meninės gimnastikos visuomenės – sportininkių, trenerių, teisėjų – atžvilgiu bei menkina šios gražios sporto šakos įvaizdį.

Lietuvos gimnastikos federacija pabrėžia, jog turi įtarimų, šmeižto Dalios Kutkaitės atžvilgiu skelbimas yra susijęs su kai kurių asmenų siekiu užimti Dalios Kutkaitės vietą federacijoje ir, siekiant asmeninės naudos, pasinaudoti jos per trumpą laiką padarytu milžinišku įdirbiu keliant Lietuvos meninės gimnastikos lygį ir didinant Lietuvos vardo žinomumą tarptautiniu mastu. Tenka apgailestauti, kad tokių asmenų kuriamomis ir skleidžiamomis fantazijomis, kurios neturi jokio pagrindo, susidomėjo visuomenėje žinomas naujienų portalas, kuris, tikėtina, nesusimąstydamas apie pasekmes, paskleidė jas viešai.

Dar kartą pabrėžiame, jog nei vienas iš Dalios Kutkaitės atžvilgiu mestas kaltinimas nėra pagrįstas, suprantame tokios tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimo įtaką ir pasekmes Daliai Kutkaitei, palaikome ją ir tikime, jog tiesa bus nustatyta ir teisybė atstatyta, tame tarpe, ir teisinėmis priemonėmis.

Grįžti