II informacinis susitikimas dėl WG-2023 Amsterdame

Likus mažiau nei 13 mėnesių iki „World Gymnaestrada“ pradžios FIG „Gymnastics for All“ komitetas, vietinio Nyderlandų organizacinis komitetas ir dalyvaujančių virš 35 šalių delegacijų vadovai, po dvejus metus trukusių internetinių susitikimų, pirmąjį liepos savaitgalį susitiko Amsterdame. Delegacijų atstovai apžiūrėjo vietas, kuriose vyks grupių pasirodymai, didelių grupių pasirodymai, miesto pasirodymai, nacionaliniai pasirodymai, pasaulio komandos pasirodymas ir FIG gala. Buvo lankytasi Amsterdamo olimpiniame stadione, kuris buvo atidarytas 1928 m. per olimpines žaidynes. „World Gymnaestrada“ metu šiame stadione vyks atidarymo ir uždarymo ceremonijos, taip pat didžiųjų grupių pasirodymai. „World Gymnaestrada“ metu tribūnos talpina apie 22 500 lankytojų.

Organizatoriai pristatė jau atliktus ir dar tebesitęsiančius ir vykstančius pasiruošimo darbus. Daug dėmesio buvo skirta programos turiniui įvairiose salėse, aptarta, kokia įranga bus prieinama dalyviams, delegacijos gavo paaiškinimus dėl medicininių dalykų, maitinimo, saugos, draudimo, registracijos sistemos ir įvairių komunikacijos kanalų. Buvo aplankytos kelios miegamosios vietos, įskaitant mokyklas ir viešbučius. Apie 80% renginio dalyvių miegos mokyklose. Tai vienas iš specifinių aspektų, suteikiančių renginiui išskirtinį charakterį. Susitikimo dalyvius aplankė oficialus Amsterdamo „World Gymnaestrada“ talismanas / simbolis - Gymba.

Susitikimo dalyviams buvo suteikta galimybė – kruizas istoriniais kanalais – pamatyti ir pažinti Amsterdamą iš kitos pusės, kuris nuo XVII a. išsivystė į nedidelio dydžio didmiestį.

Susitikimo dalyviai kupini patirčių, įspūdžių, žinių, entuziazmo ir smalsumo, lūkesčių dėl artėjančio renginio atsisveikino iki 2023 m. liepos 30 d. - rugpjūčio 5 d., kai Amsterdame vyks 17-oji „World Gymnaestrada“. Pirmą kartą „World Gymnaestrada“ vyko 1953 metais Nyderlanduose (Roterdame). Taigi, kaip organizatoriai teigia - „World Gymnaestrada“ po 70 metų grįžta namo“.

Tomas Vaitkus

Gimnastika visiems vykdomojo komiteto narys, II informacinio susitikimo dėl WG-2023 Amsterdame dalyvis

Grįžti