Pristatyta Lietuvos ,,Gimnastika visiems" veikla

Pasaulinė ,,Gimnastika visiems” bendruomenė kovo 20–22 d. susirinko Aracaju (BRA), kad pasidalintų idėjomis, kaip plėtoti šią discipliną savo šalyse.

Koliokviume dalyvavo atstovai iš 35 šalių. Lietuvai atstovavo Lietuvos gimnastikos federacijos Gimnastika visiems komiteto pirmininkė Vilma Povilionienė.

Trys dienos paskaitų, pranešimų, diskusijų, apmąstymų ir įžvalgų. „Kiekvienas turėjo galimybę pasikalbėti su kitais dalyviais ir paaiškinti savo realijas bei ateities perspektyvas“, – aiškino Rogerio Valerio (POR), FIG gimnastikos visiems komiteto pirmininkas. Koliokviumas vyko po FIG GfA komiteto posėdžio – paskutinio dabartinio ciklo. Taigi tai buvo savaitė, skirta pažvelgti atgal, į pastaruosius metus ir į ateitį. Vieta buvo pakrantės miestas Aracaju, Brazilijos gimnastikos konfederacijos (CBG) bazė. Tai reiškė nuoširdų priėmimą iš šeimininkų, kurie pasinaudojo proga ir suteikė dalyviams žvilgsnį į savo GfA veiklą bei vietos kultūros skonį.

Trijų dienų programa prasidėjo kovo 20 d., kai delegatai apmąstė Pasaulio Gymnaestrados Amsterdame 2023“ pamokas ir peržiūrėjo „World Gym for Life Challenge 2025“ kitų metų pirmojo renginio tikslus. „Pirmą dieną pažiūrėjome, kas mes esame – kas yra gimnastika visiems?” paaiškino Rogerio Valerio. Antrosios dienos dėmesys buvo skirtas universitetams ir ,,Gimnastika visiems” mokslinių tyrimų svarbai. „Mes pažvelgėme į ryšį su universitetais ir surinkome mokslinius „Gimnastika visiems“ įrodymus“, - sakė Rogerio Valerio. Tos pasaulio šalys, kurios jau bendradarbiauja su universitetais, pasidalino savo patirtimi. Su visais diskutavome apie tai, kaip atlikti mokslinius tyrimus, kad būtų sukurti moksliniai įrodymai, kurie paremtų mūsų darbą. Šalys: Brazilija, Japonija ir Šveicarija, ir kt. kuriose GfA jau yra universitetų mokymo programos dalis, pristatė savo programas.

Liko tik paskutinis pranešimų rytas – kovo 22 d., penktadienis – delegatams apmąstyti įvairių žemynų sąjungų darbą ir tolesnius jų planuojamus žingsnius. „Suteikėme momentą priimančiosioms federacijoms, kad jie galėtų mums pasakyti, ką jie daro ir kokius ateities tikslus plėtojant gimnastiką visiems, o tada buvo suteikta galimybė kitoms federacijoms pristatyti savo tolesnius žingsnius savo šalyse“, – sakė Valerio, kuris pabrėžė koliokviumo svarbą, kaip platforma dalytis idėjomis ir kurti ryšius. „Tinklų kūrimas yra svarbus koliokviume“, – patvirtino jis. „Galite rasti sprendimus žinodami, kad yra ir kitų šalių, turinčių tas pačias problemas. Galite pamatyti, kaip jie jas išsprendė, o tada, remdamiesi jų patirtimi ir pavyzdžiais, galite patys kurti sprendimus. Tai yra parodyti žmonėms, kad jie nėra vieni ugdydami gimnastiką visiems savo šalyje.”

Vilma Povilionienė su Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ vykdomuoju komitetu specialiai šiam koliokviumui parengė ir skaitė pranešimą apie gimnastika visiems plėtrą Lietuvoje. Pristatė Lietuvos Gimnastiadą, Lietuvos gimnastikos „Auksinio amžiaus“ festivalį, konkursą „Džiaugsmo gimnastika“ ir kitas veiklas, kurias vykdo Lietuvos asociacija „Gimnastika visiems“ bendradarbiaudama su Lietuvos gimnastikos federacija (LGF) ir Lietuvos asociacija „Sportas visiems“ (LASV). Informaciją parengė Vilma Povilionienė, LGF Gimnastika visiems komiteto pirmininkė, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ valdybos narė ir Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ prezidentė.

Nuotraukos autorius Vilma Povilionienė

Grįžti