Tarptautinės meninės gimnastikos varžybos

Balandžio 7-9 d. tarptautinės meninės gimnastikos varžybos vyko Sofijoje (BUL) ir Liublianoje (SLO).

Sofia Cup 2023 Lietuvos gimnastikos federacijai suaugusiųjų varžybose atstovavo Viktorija Staponas (tr. Dovilė Vilnonė), jaunimo – Skaistė Razokaitė (tr. Viktorija Petrova), Vilė Sperskaitė (tr. Tatjana Linovskienė) ir Anastasija Voločko (tr. D. Vilnonė). Daugiakovėje Viktorija užėmė 27 vietą, geriausias rezultatas – pratimuose su kamuoliu – 18 v. Daugiakovės nugalėtoja tapo Eva Brezalieva (BUL), antra – Tatyana Volozhanina (BUL), trečia – Khrystyna Pohranychna (UKR).

Daugiakovės varžybų įskaitoje imami vienos valstybės 2-jų gimnasčių rezultatai, tad jaunimo daugiakovėje Skaistė užėmė 25 v. (geriausias rezultatas – 26 v. su kaspinu), Anastasija – 29 v. (geriausias rezultatas – 33 v. su kaspinu). Vilei geriausiai sekėsi pratimai su kaspinu – 32 v. Sofia Cup 2023 varžybose teisėjavo Valentina Bagrijeva.

Tarptautinėse varžybose MTM Narodni Dom Ljubljana Lietuvos gimnastikos federacijai jaunimo varžybose atstovavo Mingailė Beinoraitė (tr. Erika Čipkienė) ir Grytė Stankevičiūtė (tr. Natalija Devyžienė), suaugusiųjų – Fausta Šostakaitė (tr. E. Čipkienė) ir Diana Artiomova (tr. Rasa Židonienė).

Fausta daugiakovėje laimėjo bronzos medalį, o auksą ir sidabrą iškovojo Italijos AS Udinese klubo atstovės Tara Dragas ir Isabelle Tavano. Faustai puikiai sekėsi pasirodymai su kamuoliu ir su kaspinu – 3 v. Diana daugiakovėje 13-ta, geriausiai pasirodė pratimuose su kaspinu – 8 v. Mingailė daugiakovėje užėmė 4 vietą, geriausiai sekėsi pratimai su kamuoliu – 4 v. Grytė daugiakovėje 14-ta, geriausiai sekėsi pratimai su kaspinu – 12 v. Varžybose Liublianoje teisėjavo Erika Čipkienė.