Vyrų sportinė gimnastika

APIE

Vyrų sportinė gimnastika - sporto šaka, kurioje sportininkai savo techniką, lankstumą, eleganciją, jėgą, greitį, koordinaciją, akrobatikos elementus demonstruoja atlikdami laisvuosius pratimus, atraminį šuolį ir pratimus ant arklio, žiedų, lygiagrečių, skersinio.

https://www.gymnastics.sport/site/pages/disciplines/pres-mag.php

TAISYKLĖS

Rungtys: laisvųjų pratimų, arklio, žiedų, atraminio šuolio, lygiagrečių, skersinio, daugiakovės, komandinės. Visi gimnasto atliekami elementai (pratimai) skirstomi į grupes pagal sudėtingumą. Pasirodymo tam tikroje rungtyje sudėtingumas – tai aštuonių (jaunimo a. grupėje) ir dešimties (suaugusiųjų a. grupėje) sudėtingiausių elementų, jų junginių ir specialių reikalavimų suma. Teisėjai vertina balais, fiksuodami pratimų sudėtingumą (įvertinimas ,,D“) ir atlikimą (įvertinimas ,,E”). Sudėjus ,,D” ir ,,E” įvertinimus gaunama galutinė balų suma.
Daugiakovės laimėtojas (absoliutus čempionas) nustatomas pagal surinktą didžiausią balų sumą – sudedami balai už pasirodymus atskirų prietaisų rungtyse. Atskirų rungčių laimėtojas – gimnastas, gavęs geriausią įvertinimą (balais) už pasirodymą toje rungtyje. Pasaulio ir Europos čempionatuose kvalifikacinėse varžybose sportininkai varžosi dėl patekimo į finalus. Finale – tik 2 vienos šalies gimnastai, geriausiai pasirodę kvalifikacijoje. 24 gimnastai daugiakovės finale kovoja dėl čempiono vardo. Į atskirų prietaisų finalus patenka ir dėl čempiono titulo varžosi po 8 geriausiai tos rungties kvalifikacijoje pasirodžiusius gimnastus. Komandinių varžybų finale – 8 komandos, surinkusios daugiausia balų.

Daugiau : MAG CoP 2017 - 2020 (valid through 31 Dec. 2021) https://www.gymnastics.sport/publicdir/rules/files/en_MAG%20CoP%202017%20-%202020.pdf

MAG CoP 2022-2024 https://www.gymnastics.sport/publicdir/rules/files/en_MAG%20CoP%202022-2024.pdf

KALENDORIUS

2024 kalendorius MAG .pdf

RINKTINĖS

2023 m. Lietuvos vyrų sportinės gimnastikos rinktinės .pdf
2024 m. Lietuvos vyrų sportinės gimnastikos rinktinės.pdf

AMŽIAUS GRUPĖS

2023 m. vyrų sportinė gimnastika amžiaus grupės.pdf
2024 m. vyrų sportinė gimnastika amžiaus grupės.pdf